Практична для 8 класу

 

Тема: Модем. Технічні характеристики. Види модемів.

ЗМІСТ

 

 

 

 

Модем

Модем (Modem) - пристрій для перетворення цифрової інформації сигналу в аналоговий (модуляція) для передачі по аналогових лініях зв'язку, і зворотного перетворення прийнятого аналогового сигналу знову в цифровий (Демодуляція). Для чого ж це потрібно. Так як комп'ютери можуть обмінюватися тільки цифровими сигналами, а канали зв'язку такі, що найкращим чином в них проходять аналогові сигнали, для цього і потрібен місток, перетворюючий сигнал - модем. Але модем має ще не мало й інших функцій, основні з них це корекція помилок і стиснення даних. Перший режим забезпечує додаткові сигнали, з яких модеми здійснюють перевірку даних на двох кінцях лінії і відкидають немаркованих інформацію, а другий стискає інформацію для більш швидкої і чіткої її передачі, а потім відновлює її на отримує модемі. Обидва ці режиму помітно збільшують швидкість і чистоту передачі інформації, особливо в російських телефонних лініях.

Модеми розрізняються за багатьма характеристиками: виконання, підтримуваним протоколах передачі даних, протоколів корекції помилок, можливості голосового, факсимільного передачі даних.

1). Виконання модемів.

По виконанню (зовнішній вигляд, розміщення модема по відношенню до комп'ютера) модеми бувають:

- внутрішні - вставляються в комп'ютер як плата розширення;

- настільні (зовнішні) мають окремий корпус і розміщується поряд з комп'ютером, з'єднуючись кабелем з портом комп'ютера;

- модем у вигляді картки мініатюрний і приєднується до портативного комп'ютера через спеціальний роз'єм;

- портативний модем схожий з настільним модемом, але має зменшені розміри і автономне живлення;

- стоечні модеми вставляються в спеціальну модемну стійку, що підвищує зручність експлуатації, коли число модемів перевалює за десяток.

 

2). Типи модемів.

Модеми розрізняються також за типами:

- асинхронний модем може виконувати тільки передачу з аналогової телефонної мережі і працює тільки з асинхронними комунікаційними портами термінальних пристроїв (в чистому вигляді в даний час не використовується);

- факс модем - це класичний модем з доданою факс можливістю, що дозволяє обмінюватися факсами з факс апаратами та іншими факс модемами;

- голосовий модем - це модем здатний не тільки виконувати функції факс-модему, але й приймати з телефонної мережі голосові повідомлення, записуючи їх у файл;

- модем з підстраховкою виділеної лінії комутованої - ці модеми використовуються, коли потрібна надійність зв'язку. У них є два незалежні входи для лінії (Один з'єднується з виділеною лінією, а другий - з комутованої);

- SVD модем (Simultaneous Voice and Data - одночасно голос і дані) дозволяють одночасно (а не чергуючи) з передачею даних вести розмову за допомогою телефонної трубки, підключеної до модему;

- синхронний модем - підтримки синхронний і асинхронний режими передачі;

  - чьотирьохпровідний модем - ці модеми працюють за двома виділеним лініям (одна використовується тільки для передачі, друга тільки для прийому) у дуплексному режимі. Це використовується для зменшення впливу луни;

- стільниковий модем - використовуються для мобільного радіотелефонії, до якої належить і стільниковий зв'язок;

- ISDN модем - об'єднують у своєму корпусі звичайний модем і ISDN адаптер;

- радіо модем використовує ефір як середовище передачі замість телефонних проводів;

- мережевий модем - це модеми з вбудованим мережним адаптером локальної мережі для спільного використання в локальній мережі;

- кабельний модем - ці модеми дозволяють використовувати для передачі канали кабельного телебачення. При цьому Швидкість може досягати 10 Мбіт \ с.

3). Швидкість передачі даних. Модеми також характеризуються швидкістю передачі даних. Вона вимірюється в bps (біт у секунду) і встановлюється фірмою-виробником у 2400, 9600, 14400, 16800, 19200, 28800, 33600, 56000 bps.

Реальна швидкість передачі даних залежить не тільки від показників bps. На неї також впливають такі характеристики, як корекція помилок і стиснення даних. Всі ці показники регламентуються протоколами (стандартами). MNP (Microcom Networking Protocol) - стандарти, розроблені фірмою Microcom. CCITT (Comite'Consultatif International de Telegraphique et Tephonique) - Міжнародний консультативний комітет з телеграфного і телефонного зв'язку, уповноважений приймати протоколи в міжнародному масштабі, стандарти позначаються «V.х.х.», де V означає передачу інформації в аналоговому вигляді. Стандарти на передачу в цифровому вигляді ставляться до Х-серії, а на факс апарати до Т-серії. Bell - старі і низькошвидкісні протоколи, які розробила однойменна дочірня корпорація AT&T.

 

 

Класифікації модемів

Існують різні класифікації модемів: по виконанню, за методами модуляції, за принципом роботи, за типом. Нижче наведені основні класифікаційні групи модемів з коротким описом кожної.

1. По виконанню:

• Зовнішні - підключаються до COM або USB порту, зазвичай мають зовнішній блок живлення (існують USB-модеми, які живляться від USB і LPT-модеми).

• Внутрішні - встановлюються всередину комп'ютера в слот ISA, PCI, PCMCIA, AMR, CNR

• вбудовані - є внутрішньою частиною пристрою, наприклад ноутбука або док-станції.

2. За принципом роботи:

• апаратні - всі операції перетворення сигналу, підтримка фізичних протоколів обміну, виробляються вбудованим в модем обчислювачем (наприклад з використанням DSP, контроллера). Так само в апаратному модемі присутній ПЗУ, в якому записана мікропрограма, керуюча модемом.

• Вінмодеми - апаратні модеми, позбавлені ПЗП з мікропрограмою. Мікропрограма такого модему зберігається в пам'яті комп'ютера, до якого підключений модем. Працездатний тільки при наявності драйверів, які зазвичай писалися виключно під операційні системи сімейства MS Windows.

• полупрограммние (Controller based soft-modem) - модеми, в яких частина функцій модему виконує комп'ютер, до якого підключений модем.

• програмні (Host based soft-modem) - всі операції з кодування сигналу, перевірці на помилки і керування протоколами реалізовані програмно і виробляються центральним процесором комп'ютера. При цьому в модемі знаходиться аналогова схема і перетворювачі: АЦП, ЦАП, контролер інтерфейсу (наприклад USB).

3. За типом:

• Аналогові - найбільш поширений тип модемів для звичайних комутованих телефонних ліній

• ISDN - модеми для цифрових комутованих телефонних ліній

• DSL - використовуються для організації виділених (некомутованих) ліній використовуючи звичайну телефонну мережу. Відрізняються від комутованих модемів кодуванням сигналів. Зазвичай дозволяють одночасно з обміном даними здійснювати використання телефонної лінії у звичайному порядку.

• Кабельні - використовуються для обміну даними по спеціалізованих кабелях - наприклад, через кабель колективного телебачення за протоколом DOCSIS.

• Радіо - для доступу використовуються технології WiFi і EDGE, а також мобільні телефони.

• Супутникові

• PLC - використовують технологію передачі даних по проводах побутової електричної мережі.

4. За методами модуляції:

• FSK (Frequency Shift Keying) - є різновидом частотної модуляції.

• PSK (Phase Shift Keying) - є різновидом фазової модуляції

• QAM (Quadrature Amplitude Modulation) - в цьому методі квадратурної амплітудної модуляції одночасно змінюються фаза і амплітуда сигналу, що дозволяє передавати більшу кількість інформації.

• TCQAM (Trellis Coded QAM) - модуляція з гратчастим кодуванням.

Найбільш поширені в даний час:

Ø внутрішній програмний модем

Ø зовнішній апаратний модем

Ø вбудовані в ноутбуки модеми.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Початок роботи на e-olimp

Майстер-клас у Скретч

Чудові списки